انتشارات نیک مهر

انتشارات نیک مهر
ناشر آثار فاخر شما

Home > وبلاگ > دسته‌بندی نشده > انواع قرارداد چاپ کتاب

انواع قرارداد چاپ کتاب در انتشارت نیک مهر

با توجه به موضوع کتاب و سابقه نویسنده و شهرت کتاب، قراردادها متفاوت خواهد بود.

انتشارات نیک مهر با ۳ نوع قرارداد با نویسندگان عزیز همکاری می کند:

  • قرارداد نوع یک: (حق تالیف)

این نوع قرارداد شامل کتاب هایی خواهد شد که فروش خوبی داشته و موفق بوه اند. در این نوع قرارداد مبلغی طبق توافق از طرف انتشارات به نویسنده کتاب تعلق خواهد گرفت.

  • قرارداد نوع دو: خرید امتیاز اثر

در این نوع قرارداد طبق توافق مبلغی تمام حقوق مادی و معنوی کتاب به انتشارات تعلق می گیرد. این نوع قرارداد مخصوص افراد با سابقه قوی کتاب­های پرفروش و موفق می­باشد.

  • قرارداد نوع سه: واگذاری چاپ اول

این نوع قرارداد صرفا برای کمک به عزیزانی است که می خواهند کتاب خود را منتشر کند. گروه انتشارات نیک مهر بر آن شد که این نوع قرارداد را برای نویسندگانی که برای بار اول می خواهند کتاب خود را چاپ کنند، بیاورد.

در این نوع قرارداد تمام مراحل اداری توسط انتشارات انجام خواهد گرفت و بابت حق الزحمه مراحل اداری چاپ کتاب ۸۰۰۰۰۰ گرفته خواهد شد. حق چاپ و امتیاز اثر بعد از چاپ اول در اختیار نویسنده قرار دارد. در این نوع قرارداد انتشارات اجازه چاپ و فروش تا ۱۰۰۰ نسخه از کتاب را خواهد داشت و سیاست انتشارات بر اساس چاپ با توجه به تقاضا می باشد.

در این نوع قرارداد ۵ جلد کتاب به عنوان هدیه  به نویسنده داده خواهد شد و در صورتی که نویسنده تعداد بیشتری کتاب بخواهد، انتشارات با نصف قیمت پشت جلد کتاب آن را در اختیار نویسنده قرار خواهد داد.

این نوع قرارداد برای افرادی که می خواهند کتاب خود را منتشر نمایند ولی علاقه ایی برای سرمایه گذاری بر روی کتابشان ندارند، مناسب و جذاب می باشد.

امکان فروش نسخه الکترونیکی کتاب نیز برای نویسنده فراهم می باشد و سود ناشی از فروش نسخه الکترونیکی به نویسنده اثر تعلق خواهد گرفت.

در صورتی که کتاب پر فروش باشد و به چاپ دوم برسد با قرارداد نوع یک، انتشارت اقدام به همکاری می نماید.

قرارداد نوع چهار: سفارش شخصی نویسنده

در این نوع قرارداد نویسنده برا ساس نیاز شخصی اقدام به چاپ کتاب می نماید و انتشاارت هیچ گونه مسئولیتی جهت فروش کتاب نخواهد داشت.

در این نوع قرارداد کلیه هزینه های چاپ کتاب بر عهده نویسنده خواهد بود و تمامی کتاب ها بعد از چاپ در اختیار نویسنده قرار خواهد گرفت.

هزینه چاپ کتاب با توجه به تعداد صفحات و تیراژ درخواستی متفاوت می باشد.

توجه داشته باشید که صفحه آرایی و طرح جلد و خدمات اداری برای گرفتن مجوز به تیراژ کتاب بستگی ندارد.

نکات مهم:

هزینه صفحه آرایی به طور جداگانه محاسبه خواهد شد. (هر صفحه با توجه به موضوع کتاب بین ۶۰۰ تا ۱۰۰۰ تومان می باشد). در صورتی که خود نویسنده صفحه آرایی را انجام دهد (می توانید از راهنمای صفحه آرایی جهت انجام صفحه آرایی کتابتان کمک بگیرید) فایل نهایی را به صورت پی دی اف به انتشارات تحویل خواهد داد.

انتشارات در رد و قبول اثر مختار بود و قبول آثار به سیاست های انتشارات بستگی دارد و در صورت رد اثر هیچ گونه توضیحی داده نخواهد شد.

چاپ صفحات داخلی به صورت سیاه وسفید است و جلد کتاب به صورت ۴ رنگ می باشد.

تعداد ۶ جلد از کتاب ها جهت انجام کارهای اداری استفاده خواهد شد.

Add comment

تمامی حقوق مادی و معنوی برای این سایت برای نشر نیک مهر محفوظ است.